קמפיין חדש! רק בלוגים זה עיתונות חופשית.

Posted on 12 באוגוסט 2010 של

21


נמאס לי לשמוע איך העיתונים בארץ מתעלמים מהבלוגים ואיך הבלוגים מנתחים את העניין ונותנים לעיתונים כבוד. אז קודם כל צריך להגיד את זה ברור וחד, העיתונים משקרים לכם. וכשהם לא עושים את זה אז הם מסננים ידיעות ודעות על בסיס פוליטי או מסחרי וזה יותר גרוע מלשקר.

מידעות דרך ישראל היום, מעריב ואפילו הארץ, התקשורת הממוסדת אולי מצליחה להתגבר על הבעיות הכלכליות אבל מבחינה מקצועית היא כבר פשטה את הרגל.

מודה ומתוודה לא הייתי חשוף או פתוח לבלוגים בעברי, עיקר הטקסטים בעברית שצרכתי ברשת הגיעו מהאתרים של התקשורת המודפסת. מדי פעם קראתי איזה בלוג מדהמרקר שהארץ המליץ עליו בעמוד הראשי וכיוון שזה דהמרקר לא התרשמתי ברוב המקרים ולא נשארתי.

בשנה האחרונה עקב כל מני צווי איסור פירסום והוראות צנזורה נחשפתי לאט לאט לכל העולם הזה שנקרא בלוגוספירה. אחרי המשט והעובדה ששם, בבלוגוספירה, היה המקום היחיד בו היה אפשר לשמוע את האמת ולשמוע דעות שונות, החלטנו גם לפתוח בלוג. אנחנו שלפני כן היינו כלואים ומוקפים בדעתו של העולם הממוסד נפתחנו לעולם החדש הזה ומצאנו בו את ביתנו, עד שלפני כחודש אחד מהם הכריז לאחר קריאה של עוד פוסט "זהו, אני עם עיתונים גמרתי!"

אז החלטנו לצאת בקמפיין תודה לבלוגוספירה ולקרוא לעוד אנשים לבוא ולבקר ולהשתחרר מעולה של התשקורת ולומר את האמת:

רק בבלוגים יש עיתונות חופשית!

לא מדובר רק על פוליטיקה, בכל הנושאים התקשורת הממוסדת אוכלת בכפית מידם של יחצנים, ביקורת על הצגה/סרט/מסעדה/מכונית אני מעדיף לקבל מבלוגר לא משוחד שכותב רק כי בא לו, מאשר לעיתונאי אפוף מתנות מהיחצן שצריך לא להרגיז את הלקוח/מושא סיקור והעורך והבעלים.

בגלל שאין לנו את התקציב להתחרות במודעות של ידיעות או אפילו בתקציב המודעות של משה האינסטלטור, החלטנו להעזר בכם ובמדפסותיכם והקמפיין הזול בהיסטוריה יוצא לדרך:


ליחצו להגדלה

גנבנו מידיעות את הסלוגן ויצרנו לנוחותיכם דף A4 בשחור לבן להדפסה. אם אתם מעונינים להצטרף לצוות המודעות שלנו, כל שעליכם לעשות הוא להדפיס את הדף בכמה עותקים שתרצו, לגזור עם מספריים לאורך הקווים הקטנים המפרידים בין הלשוניות למטה ולתלות על לוח המודעות הקרוב לביתכם.

הפיצו את הבשורה!

לנוחות בעלי בלוגים אחרים המעונינים להצטרף לקמפיין הנה הדף הבסיסי, רק הוסיפו את שם הבלוג והדפיסו:

אתם יכולים כמובן לעצב לכם איזה מודעה שתרצו אבל אם אתם מעוניינים שנעזור לכם עם העיצוב, אנא הודיעו לנו ונשמח לעזור. הנה כמה דוגמאות:

מרמיט זה בשבילך:

ואחד לדובי

עמוד חופש לקרוא במדרון החלקלק

חזרה לעמוד הראשי