טיפול 10,000 – מתחת למכסה המנוע של הבלוג

Posted on 23 באוגוסט 2010 של

3


לרגל הקליק ה10.000 בכיכר המיואשים החלטנו לעסוק בפלטפורמה, במה שמתחת למכסה המנוע של הבלוג. מכיוון שלא מצאנו יותר מדי נתונים בבלוגוספירה הישראלית שיאפשרו לנו להבין איפה אנחנו עומדים מבחינת מספר המבקרים ומה שכן מצאנו ניתן במשורה וללא הרחבות, החלטנו לפרסם את המספרים שלנו. אנחנו מקווים שפרסום הנתונים יעזור לבלוגרים אחרים, או למי שמעוניין לפתוח בלוג, להבין קצת יותר במה דברים אמורים. אנחנו גם שמחים להציג בפני קוראינו נטולי הבלוג איך נראה מאחורי הקלעים של בלוג.

אנחנו חייבים לציין גם שעקב מיעוט הנתונים בבלוגוספירה, אין לנו ממש מושג אם מבחינת הנתונים אנחנו ראש לנמיות או זנב לתולעים אבל זה לא ממש משנה, כי העניין הוא שהנתונים אוספים מידע על הקוראים ואנחנו חושבים שמגיע לקוראים לפחות לראות חלק מהמידע שנאסף עליהם.

אלה הנתונים מתוך מערכת הסטטיסטיקה של וורדפרס.קום והם מתייחסים לכל התקופה שבין פתיחת הבלוג – 6.6.2010 ועד היום:

וזו דוגמא לאיך נראית החלוקה לימים של פוסט אחד מהשבוע האחרון, הקו בצבע תכלת מייצג את קוראי הסינדיקציה (רסס):

לחצו להגדלה

מכיוון שהנתונים שמתקבלים מהמערכת של וורדפרס הם מאד מצומצמים נרשמנו לתקופה קצרה לשירות חינמי שנותן פירוט רחב יותר של המבקרים באתר כדי לקבל מושג כללי. מאחר ולא ידענו מה ההיקף של איסוף המידע על הגולשים הופתענו מהפירוט הנרחב שיכולנו לקבל בחינם ע"י הטמעת קוד פשוט – עוגיה – בבלוג. מאז שהבנו עד כמה הגלישה שלנו באינטרנט שקופה שינינו את הרגלינו ואת הגדרות הדפדפן ואנו ממליצים לקוראינו המעוניינים בכך לעשות זאת גם.

העוגיה המדוברת הוסרה מהבלוג ואיננו אוספים נתונים אלה יותר, הנתונים הבאים נאספו בין התאריכים 30/7 עד 19/8:

חזרה לעמוד הראשי