לזכר חללי מחלקת השיווק של משרד הביטחון

Posted on 9 במאי 2011 של

3


לפני כחודש נרשמה התחממות לא מוסברת בגזרת עזה שבתחילתה נורו כמה פצצות מרגמה, ככה פתאום, לעבר ישראל ובהמשכה נורה טיל נ"ט שפגע באוטובוס. המערכה הקצרה שהמחשב הצה"לי אפילו לא הספיק להעניק לה שם, הסתיימה במופע הזיקוקים היקר בעולם – כיפת ברזל.

ויהי שקט.

אנחנו עכשיו חודש לאחר מכן וכשבוע לאחר הסכם הפיוס ההיסטורי בין הפת"ח לחמאס. נראה לי קצת מוזר שכמה שבועות לפני שהם חותמים, מישהו מהם יחליט לחמם את הגיזרה ולירות על ישראל. מה גם שלאורך כל ההסלמה חסרת השם, פורסם בתקשורת שהחמאס מעוניין בהפסקת אש. תיזכר תגובתו לעניין של שר הביטחון שכבוחן כליות ולב של כל החברים בחמאס (באופן אנליטי כמובן) הודיע: "הזרוע הצבאית אינה מעוניינת בכך".

או שאולי הוא התכוון לצה"ל. כי הצבא ומערכת הביטחון בראשו, הם היחידים שהיה להם אינטרס שהגזרה תתחמם מספיק, עד שכמה גראדים יעופו אל אשקלון/אשדוד. למרות ששמותיהם מכילים "ביטחון" ו"הגנה" הפעם נראה שדווקא מחלקת השיווק שלהם היא שצעדה בראש, היא שדרשה וקיבלה הדגמה חיה, קבל עולם ומצלמות, של מערכת כיפת ברזל. כמו שמופיע היום ב"הארץ":

"ההצלחות של כיפת ברזל הקפיצו את העניין בה. כחמש מדינות הגישו בקשות ללמוד מאתנו על המערכת""

אני לא טוען ש המרגמות שלא פגעו בכלום בתחילת ההתחממות או הטיל שכן פגע אח"כ נורו ע"י או בהוראת שב"כניקים, אבל מי יודע. הישראלים כבר הוכיחו לא מזמן שאין להם אפילו בעיה להידחף לסיכסוך בין לאומי, כדי להראות שהסחורה שלהם עובדת תחת אש אמיתית. ראו למשל את אותה מלחמת חמשת-הימים שפרצה בין גאורגיה לרוסיה בחבל אבחזיה, בה מומחי צבא ישראלים אימנו וככל הנראה הפעילו, את הנשק היחיד שאשכרה הכאיב לרוסים במלחמה הזו, המל"ט. ממש לא במקרה כמה חודשים אחר כך נתבצעה רכישה של מל"טים ישראלים ע"י רוסיה.

הגדיר זאת יפה ראש ממשלת גאורגיה במסיבת עיתונאים כשנשאל האם הנשק הישראלי סייע לגאורגיה במלחמתה מול הרוסים:

"אתה שואל אותי כנציג התעשיה האווירית של ישראל, או כנציג חברת אלביט?"

כאלפיים איש סיימו את חייהם במפגן תצוגת התכלית בגאורגיה, באדיבות מחלקת שיווק המלטי"ם של ישראל. למעלה מעשרים פלסטינאים ועוד נער ישראלי אחד, קיפחו את חייהם במבצע השיווק המיוחד של מערכת "כיפת ברזל" בחוצות רצועת עזה. נראה שהפעם יצאנו בזול.