הדיקטטור הקטן

Posted on 5 באוגוסט 2010 של

15


יש הבדל בסיסי אחד בין כל הממלכות הפשיסטיות לבין הסחי והדומן הפושה בישראל, הדיקטטור. לאיטליה היה את מוסוליני לספרד את פרנקו והיחיד שאי פעם התקרב למעמד במדינתנו, שוכב בתל השומר כבר 4 שנים.

רשימת האירועים מהשבוע האחרון, או מכל שבוע בזמן האחרון, בהחלט נראית כמו משהו שאפשר למצוא בכל מדינה פאשיסטית נורמטיבית, אבל איפה המנהיג?

לרכיכה שדבוקה לנעל של אהוד ברק לא באמת אפשר לקרוא מנהיג, בטח לא דיקטטור. נער הכאפות מרחביה לא יוכל לסחוף אחריו אפילו את שרל'ה אשתו והטוען לכתר ליברמן, עסוק במילוי כיסיו וכיסי ילדיו מכדי להתפנות לזוטות בכיכר העיר. אז מי בעצם מנהיג את העם המחומם? מי מוביל את קלגסי הממלכה?

אל חשש, יש מי שמנהיג את ישראל בנתיב התרעלה, יש מי שמוביל את המצעד הגזעני הכוחני והחולני בנתיב המהיר. זה המנהיג הפנימי שאחרי אורו הכל עוקבים. אי שם בכל ישראלי יש דיקטטור קטן בפנים שמכתיב לו מה לעשות לחשוב ולהגיד. הוא נמצא כמעט בכולם, הפיהרר הקטן, מסנן מחשבות ורעיונות ועוצם עין פה ועין שם.


הכל התחיל אחרי שהוא החזיר לי סטירה

בפוסט הזה יש לינק לסרט שצולם על המאווי מרמרה במהלך כל ההשתלטות של השייטת. רואים ושומעים אותם יורים מתוך הסירות הקטנות מהמים לפני שיש חייל אחד על הסיפון. את הסרט הזה לא ראיתם, למה? הוא נמצא ביו טיוב והוא החלום הרטוב של כל מי שרוצה לראות את השייטת בפעולה. הסרט נמצא כבר יותר מחודש באינטרנט ולמרות שלכל התוכניות בטלוויזיה והעיתונים יש חטטני אינטרנט הם לא מצאו את הסרט. את הסרט הערוך והמגמתי שדובר צה"ל הגיש להם ארוז יפה אחרי ש"הוא נמצא במקרה על המרמרה פתאום" (לא יאמן אבל זה מה שהם אמרו) ראיתם בכל מקום.

זה לא הצנזורה שלא נתנה לכם לראות את הסרט, זה גם לא החלטת ממשלה. זה הפיהרר. גם לעיתונאים בארץ יש אחד כזה בפנים שאומר מה לכתוב לשדר ולהראות.

בבוקר של המשט אחרי שנודע בכל העולם שישראל הרגה פעילי שלום על סירת סיוע ולפני שהתפרסמו כל פרטים נוספים, כבר התחיל הפיהרר לעבוד. מיד הוא שיכנע את הישראלי שזה לא יכול להיות כי הצבא שלו מוסרי ובטוח שהוא לא אשם ובכלל אסור לשפוט ולקבוע שום דבר לפני שיש את כל הפרטים. אותם הפרטים שלא יעניינו אותו בשניה שיתפרסם שאנשי הסירות חבטו בלוחמים.

באותו היום גם דיבר לוחם שייטת לשעבר, שערוץ 10 העלה בחכתו והביא לאולפן. הצפרדע ישב והיגג דברי בלע כאלה, שהייתי חייב להשקיט את הקול כדי לא לקבל מפרצת. בערוץ טלוויזיה שנחשב לרגוע, ישב איש צבא לשעבר כפרשן יחיד ובלא שיש כל עובדות בידו הטיח רעל ושטנה לעבר כל מי לא לובש מדים לבנים.

אני בטוח שבשיחות פרטיות הוא כינה הרבה מאותם קצינים בכירים מטומטמים. ואני גם די בטוח שבאותן שיחות פרטיות הוא גם קרא לאירוע פאדיחה מטורפת. אבל לא בטלוויזיה, שם הפיהרר הפנימי אומר לו מה להגיד, שם הוא תוקף במילים גסות ונחרצות את כל מי שהוא לא צה"ל/המדינה. שם גם הפיהרר הפנימי של מגישי החדשות אומר להם להנהן אליו בחזרה.

גם ההיסטוריונים שמסלפים את האמת ומתעלמים מהגירוש שהיה ברמת הגולן, הם דוגמא מצויינת לכוחו של הפיהרר הפנימי בעולם האמיתי. כבר 43 שנה שהוא משתיק את האקדמיה מבלי להוציא מילה.

לפני כמה ימים פשטו נציגי מדינת ישראל על אזרחים היושבים בביתם, על אדמתם וניקו את השטח. פעילות משולבת של כוחות משטרה שונים, חברות פרטיות, הסיירת הירוקה ובטח עוד כמה גורמים, הפכה כפר נושם וחי לאדמת מדבר.

אף אחד לא הוביל את הכוחות בצעקות, אף פוליטיקאי לא נראה בשטח. אף אחד בכנסת לא לקח אחריות על המחיקה, האשמה נפלה על חוקי התיכנון והבניה או משהו כזה. כולם יודעים שזה הצעד הנכון בלי שאף אחד אמר להם ככה, הם מבינים לבד שצריך לעקור את הרצפה ולהרוס את מיכלי המים. הפיהרר הפנימי הוא זה שאומר לך להתעלם מהכנרת המתייבשת ולשפוך את כל מכלי המים כדי למנוע מהערבי וילדיו לשתות באוגוסט במדבר ואז להסתובב ולהציע סנדוויץ' למפגין יהודי.

העריץ הדמיוני הזה שנמצא, זה נראה, כמעט בכולם מארגן את העדר יותר טוב מכל מנהיג בשר ודם. נגדו גם יוצא הקמפיין של הקרן החדשה "לא נסתום את הפה!" בו הקריאה מופנית אל אותו הדיקטטור העצמוני שהשתלט לדמוקרטיה על המרחב. אפילו שהוא לא קיים.

ואם אתם לא רגועים כי אולי גם לכם יש דיקטטור קטן בפנים, יש בדיקה פשוטה. תשאלו אותו אם הוא מוכן שיהיה לכם ראש ממשלה ערבי ואם אתם שומעים – בשום פנים ואופן לא! – תגידו שלום לאדולף.

חזרה לעמוד הראשי