גם תרנגולת עיוורת – המטה ללוחמה בטרור

Posted on 25 ביולי 2010 של

1


מכירים את משפט 'גם תרנגולת עיוורת מוצאת מדי פעם גרגר?' אז לנו יש בעל כנף כבד ראיה משלנו והוא נקרא ה'מטה ללוחמה בטרור'.


אי שם בארצנו הקטנה נמצאת ממלכה שכוחה המאכלסת בין קירותיה יוצאי מערכת הביטחון שלא ממש יכולים להשתלב במקום עבודה אזרחי. ההוויה הביטחונית שבה חיו כל חייהם השתלטה לגמרי על אישיותם של גברים לבנים אלה ורוקנה מהם כל יכולת להתמודד עם המרחב האזרחי. אנשים אלה בצאתם משערי הבקו"ם אוחזים בכמה פאלפאלים בפיתה במקום על הכתף ואינם יודעים מה לעשות. החופש שנפל עליהם מאיים על שפיות דעתם.

המדינה אינה רואה באנשים אלה את חוד החנית או אפילו את המקל של החנית, אבל כדי למנוע מהם מלהסתובב חופשיים בחוץ ולעשות פאדיחות, יצרה מערכת הביטחון מקלטי יום מוגנים למען חסרי סיכוי  אזרחי שכאלה.

במתכונת של מוסד שיקום, מגיעים הלשעברים אל משרדיהם הזנוחים ומעבירים את ימיהם בפעילות יוצרת וללא כל התיחסות מצד המערכת הביטחונית. אין להם מקורות שאין לכם, הם יושבים מול כמה טלוויזיות שפתוחות על ערוצי החדשות ומנתחים את מה שאומרים בחדשות. הם קוראים עיתונים, לפעמים גם ממדינות אחרות ומנסים לעקוב אחרי הסכנות העולמיות ללא כל מידע חשאי. הגופים האמיתיים שמתעסקים בביטחון ומספקים חומרים לזרועות השונות אפילו לא יודעים מה הטלפון של המטה הזה, כך שהמקורות הגלויים הם המודיעין היחיד שלהם. שמתם לב שכלום לא קרה מאז שהם מתריעים על הסכנה בסיני אחרי שהפיגועים כבר התרחשו? בדיוק. והנה עוד דוגמא:

התרעה על פיגוע בבית חב"ד בהודו! הם קפצו פתאום אחרי שאחת הבנות של אחד הלשעברים, אמרה שהיא הולכת לחגוג את ראש השנה בבית חב"ד בהודו. הם התחילו לרטוט כשהם נזכרו איך הם ראו בטלוויזיה את ההתקפה במומבאי וישר יזמו דיון בעניין והפקידה הביאה קפה והם סיערו את מוחם בשאלה, מה הם היו עושים אם הם היו מחבלים. התרעה חמורה! יצאה הבשורה מהחדר, התרעה חמורה פיגוע בבית חב"ד! הישמרו לנפשותיכם! בירחו מהודו!

40 חיילים הודים וכמה מתנדבים ישראלים מאבטחים את בית חב"ד בקאסול הודו, ערב ראש השנה 2009

מאות צעירים ישראלים ברחבי הכפרים בהרים, מפסיקים את ההכנות לחג ומתרוצצים אנה ואנה באימה. אל תלכו לבית חב"ד יש התרעות! ההורים התקשרו מהארץ ורוצים לשלוח כסף שנטוס לתיאלנד. מה יהיה? מה לעשות? כדאי ללכת?? עדיף להתחבא בחדר?? אהההה!!!
המקורות המודיעינים של הממשלה ההודית לא שמעו שום דבר מכיוון המחבלים והם מבקשים מהרשויות הישראליות הבהרות ללחץ שהמטיילים מפעילים עליהם, אבל המטה מחריש כי חוץ מהערכה שמבוססת על CNN של לפני חצי שנה אין להם כלום. ההודים מחליטים להשתיק את הרעש ושולחים יחידות אבטחה להגן על הקולוניה המשיחית הישראלית. כרגיל שום דבר לא קורה.

העולם, אתם מתבקשים לא להגיע.

כנראה שנמאס לתרנגולת לפספס כל הזמן, אז היא הגדילה את הגרגר וההתרעה הנוכחית באתר של המטה ללוחמה בטרור היא לכל העולם. כן, הכל. במקביל הוסרה ההתרעה על טורקיה, כך שנוצר להם פרדוקס ע"ש אלון מזרחי, אבל זה לא משנה כי הפעם לטרוריסטים אין לאן לברוח, הם יהיו חייבים לפגע באיזור ההתרעה וחברי המטה יוכלו סוף סוף להגיד פעם אחת: אמרנו לכם.