האם השב"כ היה שותף לחטיפת מטוס אייר פראנס לאנטבה?

Posted on 22 ביולי 2010 של

4


האם השב"כ היה שותף לחטיפת מטוס איר-פראנס לאנטבה ב1976?

בכתבה שהתפרסמה בינואר 2007 מתאר הג'רוזלם פוסט, את החשדות שעולים ממסמכים של המודיעין הבריטי ששוחררו לפרסום. המסמכים מספרים על שיתוף פעולה בין השב"כ לבין 'החזית העממית לשחרור פלסטין' במטרה לשנות את מדיניות החוץ במזרח התיכון. במסמכים ששוחררו משוער שאידי אמין היה גם הוא שותף למבצע.

"לפי האינפורמציה שבידו, החטיפה היתה עבודה של 'החזית העממית לשחרור פלסטין', עם סיוע משרות הביטחון הישראלי השין בית."

"המבצע אמור היה לחבל בעמדת אש"פ בצרפת ולמנוע את מה שהם ראו כהתקרבות בין אש"פ לאמריקאים."

"הסיוט שלהם זה…שייכפה פאקס-אמריקנה על המזרח התיכון, שיתן יתרון לאש"פ (שיזכה להכרה בינלאומית ואולי גם את האפשרות להקים מדינה בשטחים המפונים) ויהיה לרעת חזית הסירוב (שידחקו החוצה מכל הסכם שלום כולל ויפסידו את הבסיס לקיומם) וישראל תהיה חייבת לפנות את השטחים הכבושים. זו הסיבה לברית הלא קדושה של החוטפים.

"המקורות שלי אומרים שה'חזית העממית לשחרור פלסטין' משכה אליה כל מני גורמים, חלק מהם נשתלו ע"י הישראלים."

כמובן ששמעון פרס מכחיש.

ועוד כמה דברים שמצאנו ברשת כשחיפשנו שב"כ:

"אין דבר כזה פארנויה."

אפ אקס ליץ'

זה ראש המחלקה היהודית אביגדור אריאלי הבוס של רונה ושל החוקר שיישב מולכם, באדיבות הימין הקיצוני:

וככה נראה ונשמע 'דדה' המפורסם:

פעם פרצו לחבר שלי שנהג לגלוש לאתרים פלסטינים באנגלית הביתה. כל מה שגנבו לו היה רק המחשב, מבירורים שערכנו זה כנראה היו החברה מהשב"כ. זה הזמן לשים לב לפרטים הקטנים, איזה מחשב ישן בבוידם עם ווב-קאם שרגיש לתנועה יכול להפוך לפוסט מעניין מאד…

באתר השב"כ יש בפורטל הטרור הפניה ל'שבכ-פדיה' שמלאה בפרטים ומשגים שהשב"כ חושב שצריך לדעת, משום מה אני לא מצליח להכנס לאתר יותר…

אי שם באיזור המרכז

מול תחנת הרכבת "אוניברסיטה" באיילון עומדים על הגבעה כמה בניינים. סביר להניח שלשם לא יקחו אתכם אלא לאחת ממאות ואולי אלפי הדירות הפרטיות ששיכות למשרד הביטחון בת"א. אבל תמיד טוב לדעת לאן כדאי להמליץ להורים או לחברים ללכת כשאתם נעלמים.

הבניין 'החדש' שעכשיו הוא כבר הותיק יותר

התוספת האחרונה שתכנן ככל הנראה רם כרמי

העיירה הזאת שנבנתה ממש צמוד לאוניברסיטת ת"א מעידה יותר מהכל על כמות הכסף שנשפך במדינה על שירותי הביטחון. המפלצת הזאת מתנוססת כל יום מול עיניהם של מאות אלפי אנשים שחלק מהם שואל: מה זה הבניין הזה בלי אף שלט פרסומת עליו?

תמליצו לחוקר, שאולי כדאי לתלות על הקיר איזה בר רפאלי או פרסומת לסלקום או משהו, כי בישראל הקפיטליסטית של 2010, זה ממש נראה חשוד.

פוסטים קשורים:

מה ההבדל בין גלעד שליט למרצדס?

חזרה לעמוד הראשי