טוב שיש שכנים, סיפור על המונדיאל הקודם

Posted on 21 ביוני 2010 של

2


לכבוד המונדיאל ובגלל שהפעם כולם יכולים לראות את השידור בחינם, נזכרתי איך זה היה בפעם שעברה בזמן שהטלוויזיה ביצעה שוד בלתי מזויין באזרחים.

לפני ארבע שנים במונדיאל הקודם עוד התגוררתי בארץ ולאחר שלא רציתי להיות מנותק לגמרי מהציבור ועקב איום מחברים שהם לא יבואו לבקר חודש אם לא יהיה כדורגל, החלטתי לפתור את הבעיה שיצרו הערוצים בתשלום. ברירתי אם אפשר באינטרנט אבל לפני ארבע שנים זו היתה חוויה מעט פסיכדלית כי לא ממש ראו את הכדור בשידורי הכדורגל באינטרנט. כבר התכוונתי להרים ידיים והתכוננתי לניתוק מהקהילה המשלמת למשך המונדיאל אבל אז נזכרתי שפעם היו רואים כדורגל בשחור לבן בטלוויזיה הירדנית והחלטתי לנסות. מצאתי אנטנה ישנה עם חוט ארוך ומנותק על הגג וחיברתי אותה לתורן חלוד שפירקתי מאחד הבניינים בשכונה. את הקונסטרוקציה הזאת חיברתי על הגג ואת הקצה של החוט לטלווזיה וחיכיתי למשחק הראשון כדי לכוון ולבדוק אם רואים. כשהמשחק התחיל כיוונתי הכל ויש ירדן אבל אין כדורגל. נכנסתי שוב לאינטרנט לבדוק אם הירדנים משדרים את המונדיאל, אז זהו שלא. חפוי ראש מזיע ומלוכלך נכנסתי למקלחת כדי לשטוף את כל החלודה והבושה וניסיתי להתעלם מהפדיחה הנוראית שהזדקרה על הגג וכמוצא אחרון, יותר בשביל הכבוד מאשר שזה יעבוד, ניסתי לחשוב איזה מדינות יש פה במרחק קליטה ויש סיכוי שמשדרים שם כדורגל. אחרי משהו כמו חצי דקה שבמהלכה השלתי לבסוף את מעטה האינדוקטרינציה ושטיפת המוח שעברתי מהילדות, יצאתי בריצה מהמקלחת ועטוף במגבת כיוונתי את האנטנה אל עבר ראמללה. בין פרסומות לקניון חדש במרכז ראמללה וחנות בגדים לחתני בר מיצווה, הטלוויזיה הפלסטינית שידרה את המונדיאל בחינם. נכון שהשידור היה בערבית אבל זה לא בהכרח חיסרון וגם ראיתי את הגול כמעט שלוש שניות לפני השכנים. אז בהזדמנות זו, אם גם באיחור מה, אני רוצה להודות לנסיך הסעודי בן-טאלאל ולרשות הפלסטינית על שאיפשרו לי לפני ארבע שנים לראות כדורגל בחינם.

"אח יא לארסן, אחח יא לארסן." השדרן בערבית נאנח לאחר עוד החמצה של החלוץ השבדי

******

הערת אגב, במסגרת החיפוש שערכתי במפת האיזור כדי לגלות אם יש לי עוד חורים בנוגע לגאוגרפיה האיזורית גליתי שהמנדט עוד באיזור ולא רחוק יש קולוניות בריטיות פעילות, משהו כמו 300 קילומטר בקו אווירי מישראל.

חזרה לעמוד הראשי