פאשיסט ממוצע

Posted on 16 ביוני 2010 של

4


היום נכנסתי לאיפה שכותבים בדרך כלל, על כמה קשה להניע את המזדה מהליסינג בבוקר בזמן שמחזיקים כוס קפה ביד אחת ואייפון בשניה וראיתי שמישהו החליט להרגיז אותם. מישהו שם פירסם פוסט תמיכה בחרם של אמנים מהעולם על הופעות בישראל, שמישהי שיחררה בפייסבוק קודם. אחר כך עיינתי בתגובות ומצאתי אותו. מצאתי את הפאשיסט הממוצע. הוא פרסם תגובה על המאמר המצויין וישר אפשר לראות שהוא אדם שקול והגיוני:

"לא נוותר לעולם על מילימטר ממדינת ישראל.

מצידי שלא יבואו לכאן, שלא יקנו, שלא ימכרו, שנאכל לחם ונשתה רק מים, שינתקו את החשמל, שלא יהיה אינטרנט, שהמכוניות יפסיקו לנסוע כי לא יהיה דלק.

את כלי הנשק נייצר מעצים, ונלחם נגד כל העולם, אבל לא נוותר לעולם. לעולם על ארץ ישראל לעם ישראל.

ואנשים כמוך, לא יהיו כאן יותר, ומדינת ישראל תהיה טובה יותר.

תמחק, תחסום, תקרא לי פאשיטס, תשנא תקלל, תחרים…לא יעזור לכם, לא נצא מיהודה ולא נצא מהשומרון ובטח שלא מהגולן וירושלים כולה שלנו. זאת בירתנו הנצחית שאלוהים הבטיח לנו. "

קראתי ולחצתי על שמו של המגיב, ציפיתי למצוא צעיר מכופה עם דבלולי שיער על הפנים וכתובת למשלוח דואר בחברון, אבל לא, הוא דווקא רווק תל אביבי שלומד עיצוב תעשייתי ויש לו פרופיל עיסקי. הוא עובד בהיי טק יש לו 51 חברים וירטואלים והחיה האהובה עליו זה פיל. גם לו יש בלוג ומהפוסט האחרון שלו אפשר להבין שבימים האחרונים הוא מבלה את זמנו בצפיה במונדיאל:

"אני לא מבין ישראלים שאוהדים את אנגליה, שכחתם את הספר הלבן? שכחתם מה הם עשו לנו?"

כמובן שהוא קורא לחרם על טורקיה ומתלונן שחסמו אותו מכל מיני אתרים אחרי שהוא רק כתב מה לדעתו צריך לעשות למוחמד. אני יודע שיש בארץ ספסימנטים הרבה יותר מיוחדים באגף הפאשיסטי אבל אותי הכי הרשים שהוא באמת לא מיוחד בשום דרך שהיא. במדינה אחרת בטח היה לו איזה תחביב שירגיע אותו במקום מילואים ובבלוג שלו היו תמונות של האופנוע, אבל הוא ישראלי והוא לא מודע לזה שדעות כמו שלו מחביאים. לאומנות כזאת עלולה לגרור אישפוז במדינה מתוקנת ולמרות זאת הוא פתח בלוג שבו הוא פורש את משנתו באתר ששייך ל"הארץ". נכון שלפי התמונה היחידה שיש שם והסרט והספר האהובים שבצד, הוא הצטרף לאתר אחרי שעבר את הקורס "איך למצוא רחם ברשת" אבל הפוסטים שלו שם וגם אם נסביר לו, הוא לא יבין למה הוא צריך להתחבא. החלטתי לשמור אצלי את הלינק שלו ולהראות פה לאנשים שישאלו אותי איך נראה פאשיסט ממוצע.

חזרה לעמוד הראשי