בין דרא"פ לישראל – פוסט לכבוד המונדיאל

Posted on 8 ביוני 2010 של

0


טוב אז הפיקסיז ביטלו, היה צפוי אך הודחק בנחישות, היה צפוי וכל כך מפתיע. אז נשארנו רק עם הכדורגל. יוני הוא מן חודש כזה של שמחה, הוא מגיע מיד אחרי מאי שמכין את הקרקע. מתחילים ללכת לים, ליגות הספורט מגיעות לפרקן, העיר תוססת והבגדים כבר לא מכבידים. אל החגיגה של מאי מתחבר לו בטבעיות יוני החביב הזה, שמארח אחר כבוד את אירועי הכדורגל החשובים בעולם ואת המרגש מכולם, המונדיאל כמובן. למה עוד אדם מחכה ארבע שנים, בכיליון עינייםאולי חוץ מעוד הזדמנות, חסרת סיכוי, לשלוח את החבר'ה מהסיירת ללכת לעשות לביתם

כן זהו יוני שלנו, חודש שמצב הרוח נוסק איתו אל מרחבים של מוזיקה, שמש וכדורגל.

אלא שלנו יש ממשלה שבליבה חומה, ובראשה מצור וכל כולה חרבות וחניתות ולא תמצא בה אפילו מזמרה אחת לרפואה. בעמל רב ובכישרון מובל עם הסגולה המפואר שלנו אל מחוץ למועדון העמים, והמצור החוקי והמוסרי על הרצועה מפיל על ראשינו סגר תרבותי מדיני וערכי אפקטיבי שבעתיים.

כן אנחנו סובלים מדרג פוליטי, שכל קשר בינו ובין יוני הוא מקרה מוחלט, והעצב הוא רב.

או אולי בעצם לא כל כךכי בימים שכאלה עלינו להתאחד, עלינו להציג מולם חזית אחידה. ובקשר לכשלים? יש לנו את היכולת לבדוק את עצמנו, את זה כמובן כל העולם יודע. לא ניתן שישלחו לנו איזה שופט מטושטש מדרום אפריקה, הרי האלוף ג' שימונה בועידת בדיקה פנימית יחשוף את כל האמת.

כן אנחנו מוטרדים, אנחנו ופרשנינו הצבאיים, כי כוח ההרתעה כבר לא מה שהיה וחייבים לשקם אותו בבהילות, כי מה אנחנו בלעדיו ועל מה נישען אם לא עליו. אז בדיוק בזה אנחנו מתעסקים ביוני השנה. עמוד הפייסבוק שלי קורס מכל מיני עצומות והתארגנויות ספונטניות, של אנשים שבאמת אכפת להם מכוח ההרתעה. הצעות כמו לשלול לחנין זועבי הבוגדת את החסינות, או להפגין מול שגרירות טורקיה ולהראות לעולם מי הם אותם טרוריסטים במסווה של פעילי שלום.

ובקשר לטורקים תאמינו לי המזל שלנו זה הטמטום שלהם, ראיתם איך העיתונות הטורקית פרסמה את התמונות של החיילים שלנו מדממים? זה סותר את הגרסה הרשמית שלהם, שמעתם פעם על עיתונות שסותרת את הגרסה הרשמית? … טיפשים.

טוב אז הפיקסיז נכנעו לטרור.אבל אנחנו לעולם לא ניכנע. ככל שיוקיעו אותנו כך יתקשח ליבנו ונבטח בצדקת דרכינו. הרי אנחנו רגילים שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו ובדיוק בגלל זה בחרנו בממשלה שאינה מתרפסת בפני איש.

איזה מזל שיוני עכשיו, ושאת המונדיאל אפשר לראות אפילו דרך מסך הברזל.

חזרה לעמוד הראשי